o firmie

O firmie

wróć
Firma PROFEED istnieje od roku 1995. Założyli ją specjaliści z zakresu żywienia zwierząt, doświadczeni już wtedy specjaliści, wcześniej wykształceni przez uczelnie rolnicze.
Początkowo PROFEED była firmą konsultingową. W połowie lat 90-tych, w Polsce zaistniało  zapotrzebowanie na pomoc i doradztwo w zakresie produkcji pasz oraz chowu zwierząt gospodarskich. Większość Hodowców sama wytwarzała pasze, a jednocześnie standard w produkcji zwierząt gospodarskich podniósł się do takiego poziomu, że było zainteresowanie pomocą wysoce fachową. Doradcy PROFEED podpowiadali Hodowcom, jak komponować pasze, aby były skuteczne i zdrowe dla zwierząt, a jednocześnie dysponując doświdczeniem i wiedzą zootechniczną, poprawiali wyniki produkcyjne zwierząt na fermach Klientów.
Rok 1998 przyniósł spore zmiany na rynku pasz i hodowli zwierząt gospodarskich. W PROFEED zauważyliśmy, że na fermach powstało zapotrzebowanie na preparaty ukierunkowane na niwelowanie zaburzeń fizjologicznych zwierząt. Hodowcy poszukiwali funkcjonalnych i skutecznych środków - które można by podawać zwierzętom do paszy lub wody - a które nie byłyby objęte nadzorem weterynaryjnym. Na życzenie Klientów w 1999 roku podjęliśmy więc produkcję preparatów zakwaszających i mineralnych pod zamówienia. Jednocześnie rozpoczęliśmy cykl badań zgłębiających tę sferę hodowli. Zaangażowaliśmy fachowców z zakresu żywienia, fizjologii i weterynarii zwierząt gospodarskich. Podejmowanym badaniom dodatkowej wartości dodały bliskie kontakty właściciela firmy z uczelniami rolniczymi w Olsztynie i Bydgoszczy.
Przez kilka kolejnych lat PROFEED koncentrował się na nauce, badaniach i zbieraniu informacji z obsługiwanych ferm. Stopniowo zwiększaliśmy zakres badań, zajmując się już nie tylko zdrowiem i fizjologią zwierząt, ale także problemami środowiskowymi, ekonomicznymi oraz dobrostanem zwierząt gospodarskich.
Od roku 2002 PROFEED posiada własny zakład produkcyjny w Żabikowie koło Środy Wielkopolskiej. Ta inwestycja pozwoliła nam na podjęcie regularnej produkcji dodatków dla zwierząt i wytyczyła rozwój firmy na kolejne 10 lat. W kolejnych latach, w naszej produkcji stopniowo zwiększał się odsetek preparatów z udziałem ziół. Obecnie do produkcji wykorzystujemy zioła w postaci zmielonej, olejków oraz różnego rodzaju ekstraktów. Wiele z tych surowców uzyskujemy samodzielnie, w odpowiedni sposób przetwarzając wyrób zielarski. Jesteśmy pierwszą firmą w Polsce, która rozpoczeła produkcję ziołowych dodatków i ich ekstraktów w żywieniu zwierząt.

W roku 2012 zostaje ukończona nasza największa inwestycja. Budowa na wskroś nowoczesnego, spełniającego najwyższe wymogi europejskie i światowe, zakładu produkcyjnego w Trzeciewcu pod Bydgoszczą. Obiekt spełnia wszelkie wymogi sanitarno - weterynaryjne. Obok zastosowania nowoczesnej technologii, odpowiednio przystosowanych hal produkcyjnych, zaplecza biurowego i pomieszczeń gospodarczych, obiekt posiada system rekuperatorów. Zastosowane w projekcie rozwiązania wentylacyjne oraz głowice wykrywające niebezpieczne dla człowieka substancje, a także antystatyczne i antyiskrowe posadzki sprawiają, że nasze preparaty produkowane są i przechowywane w optymalnych warunkach środowiskowych, z zachowaniem najwyższego bezpieczeństwa pracowników. Na wzór firm farmaceutycznych, na hali produkcyjnej wyznaczone są strefy czystości zabezpieczone śluzami powietrznymi. Są one w całości monitorowane, co gwarantuje całkowite bezpieczeństwo produkowanych dodatków paszowych. Istotnym atutem jest zaplecze logistyczne i transportowe. Szerokie wjazdy i bramy, obszerne miejsca postojowe umożliwiają transport dużej ilości towarów. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów nawiązaliśmy współpracę z wieloma firmami transportowymi i kurierskimi.

Ponadto wprowadziliśmy standardy produkcyjne zgodne z zasadami GMP i HACCP oraz poprawnej Polityki Produkcyjnej, których rygorystycznie przestrzegamy. Nasi pracownicy dokładają wszelkich starań, aby preparaty były najwyższej jakości. Czystość i higiena naszego nowego zakładu sprawiają, że produkty są sterylne. Kontrola poszczególnych etapów produkcyjnych, wyrobu gotowego przed końcem okresu ważności oraz stabilności preparatów, to nasz priorytet.
Poza tym zakład w Trzeciewcu posiada własne laboratorium. Zdrowie i kondycja zwierząt, zadowolenie naszych Klientów oraz pozytywne doznania smakowe konsumentów wyrobów mięsnych, inspirują nas do poszukiwania wciąż nowych, lepszych i bezpieczniejszych dla zdrowia rozwiązań. Tutaj odbywają się doświadczenia pod czujnym okiem kadry profesorskiej z renomowanych uczelni, kontrola produktów i ich ulepszanie. Ponadto bezpieczeństwo i efektywność naszych preparatów sprawdzana jest i kontrolowana na kilku fermach doświadczalnych.

Ostatnie lata są dla nas bardzo owocne, z czego jesteśmy niezwykle dumni, a konkurencja patrzy na nasze osiągnięcia z podziwiem i szacunkiem. Wielokrotnie jesteśmy obecni na targach w Polsce i zagranicą. Nawiązujemy współpracę z wieloma firmami z całego świata.
Obecnie PROFEED to jeden z czołowych producentów naturalnych, ziołowych dodatków paszowych w Polsce. Oferujemy preparaty dla drobiu, trzody chlewnej, bydła, koni oraz gołębi. Produkujemy je zarówno dla siebie, jak i dla Klientów zewnętrznych, którzy wprowadzają je na rynek pod własną marką (np. Galvit, Kenovitamin).
Rozpoczęliśmy intensywną ekspansję na rynki zagraniczne (m.in. Litwa, Rosja, Egipt, Pakistan, Irak) i wciaż się rozwijamy. Przed nami jeszcze wiele wyzwań i realizacji zamierzonych celów, dotyczących zarówno produkcji, jak i dystrybucji preparatów.

Nasze produkty to szeroka gama naturalnych dodatków, które:
 • wpływają na trawienie i wykorzystanie paszy,
 • uzupełniają niedobory składników pokarmowych,
 • regulują motorykę żwacza, dwunastnicy, jelit,
 • podnoszą wydolność układu oddechowego i krążenia,
 • zwiększają odporność zwierząt na stres,
 • usprawniają działanie wątroby i nerek,
 • poprawiają jakość mleka, jaj, sierści i piór oraz kopyt i racic,
 • poprawiają środowisko bytowania zwierząt,
 • poprawiają statut immunologiczny organizmu,
 • poprawiają wyniki rozrodu i odchowu,
 • w naturalny sposób podnoszą efekty hodowlane i ekonomiczne.

Celem firmy PROFEED jest to, aby ziołowe dodatki paszowe były stosowane powszechnie i osiągalne dla każdego hodowcy, ponieważ: "natura wszystkim nam daje możliwość szczęścia, pod warunkim, że umiemy ją dobrze użyć".


    
© PROFEED