o firmie

Firma PROFEED

wróć

         Firma PROFEED wierzy w „zielony świat” i siłę płynącą z natury. Specjaliści PROFEED dostrzegają subtelne związki pomiędzy człowiekiem, środowiskiem i zwierzętami i dlatego uważamy, że preparaty dla zwierząt powinny być jak najbardziej naturalne, bo dbając o zwierzęta w sposób naturalny jednocześnie dbamy o siebie i naszą planetę. 

W 2019 roku zainstalowaliśmy na terenie firmy panele fotowoltaiczne. Panele fotowoltaiczne wytwarzają energię elektryczną ze słońca. Można z pewnością stwierdzić, że PROFEED korzysta z czystej energii elektrycznej.

Dla środowiska naturalnego mają znaczenie również odpady. Wpływają one na czystość gleby i powietrza. Co ma znaczenie dla rozwoju życia na naszej planecie. Dlatego mniej odpadów to bardziej czysta ziemia. Z tego też względu ważną sprawą jest produkowanie energii bez odpadów. Nasza instalacja fotowoltaiczna w trakcie całego cyklu pracy nie wytwarza odpadów. Cykl życia paneli fotowoltaicznych określa się na ok. 30 lat.

Panele fotowoltaiczne podczas całej swojej pracy nie produkują dwutlenku węgla do atmosfery i innych szkodliwych substancji. Dlatego często są określane, jako urządzenia niskoemisyjne.
               Natomiast tradycyjne źródła energotwórcze emitują do atmosfery ok 500 g CO2 e/kWh w przypadku paliw gazowych i ok 1000 g CO2 e/kWh dla paliw węglowych. Należy tutaj podkreślić, że źródła energii oparte na gazie ziemnym uważane są za niskoemisyjne. Rzeczywista emisja CO2 z produkcji energii na bazie paliw gazowych jest o połowę mniejsza od źródeł węglowych. W porównaniu zaś do paneli pv jest ona kilkudziesięciokrotnie większa.

Filozofia firmy PROFEED, to dostarczenie produktów będących alternatywą dla antybiotyków i szkodliwych chemicznych suplementów. Preparaty PROFEED  zostały skomponowane przy udziale lekarzy weterynarii oraz naukowców z renomowanych uczelni, będących specjalistami w zakresie chorób i żywienia ptaków oraz ssaków.  

Jakość oferowanych produktów jest priorytetem dla całego zespołu PROFEED. Szczycimy się tym, że jako pierwsi w Polsce rozpoczęliśmy produkcję naturalnych ziołowych preparatów dla ptaków i innych zwierząt. Firma PROFEED ma już 25 lat doświadczenia na rynku, a nasze preparaty powstają w polskiej nowoczesnej fabryce, usytuowanej w miejscowości Trzeciewiec pod Bydgoszczą. Produkcja odbywa się tu zgodnie z zasadami GMP i HACCAP i spełnia najwyższe europejskie i światowe standardy.

Do naszych preparatów wybieramy tylko najlepsze surowce (zioła, witaminy, aminokwasy, pierwiastki śladowe i mineralne oraz inne substancje aktywne) od stałych i sprawdzonych dostawców (nie dokonujemy zakupu, kierując się ceną) - jest to priorytet, ewentualne zmiany cen negocjujemy. Nie wybieramy łatwych rozwiązań i dlatego w naszej fabryce robimy wszystko od podstaw - sami produkujemy ekstrakty ziołowe do preparatów, wykorzystując kilka różnych metod ekstrakcji i zaawansowaną technologię, co umożliwia nam pozyskanie z ziół wszystkiego co najlepsze i zapewnia wysoką koncentrację substancji aktywnych, czego nie znajdą Państwo u producentów, którzy korzystają z tanich między innymi chińskich półproduktów.

            PROFEED, to nie tylko nowoczesna fabryka, ale również pełni zaangażowania ludzie, którym zależy, aby nasze produkty były najlepsze i zapewniały wymierne rezultaty. Zdecydowana większość załogi, to ludzie którzy szczycą się długim stażem pracy we firmie, a co za tym idzie bogatym doświadczeniem w produkcji, marketingu i sprzedaży. Bierzemy udział w kluczowych wystawach w Polsce i na świecie, konferencjach i na bieżąco śledzimy odkrycia naukowe i publikacje akademickie, co gwarantuje, że otrzymują Państwo polskie produkty, spełniające najwyższe istniejące standardy.

Nieustannie rozwijamy naszą sieć sprzedaży, zarówno na rynku krajowym jak i zagranicznym (m.in. Portugalia, Włochy, Litwa, Łotwa, Rosja, Białoruś, Gruzja, Egipt, Pakistan, Bangladesz, Irak i inne), a nasi przedstawiciele handlowi , konsultanci i dział sprzedaży pozostają zawsze do Państwa dyspozycji.

© PROFEED